Pravidla soutěží - Brno

Cyklobarometr 2016

dotazník jednotlivců ve městě BrnoKteré město je nejpříjemnějším místem pro cyklistu? Kde s námi v dopravě počítají a kde se nemusíme bát? Výsledek je jen ve vašich rukách a na vyplnění stačí tři minuty! Jedná se o vůbec první sondu do pocitů českého cyklisty, kterou podle německého vzoru připravují společně Nadace Partnerství a sdružení Auto-Mat s podporou České cyklistické federace a Asociace cykloměst a jejich Městem s dobrou adresou.

Svoje město můžete hodnotit až do 19. června. Deset vylosovaných hlasujících od nás získá některou z krásných cen: vedle hlavní ceny – brašny na kolo od Citybikes, to budou třeba průvodci po Moravských vinařských stezkách nebo trička s logem certifikace Cyklisté vítáni! Město s nejlepším výsledkem získá od Nadace Partnerství sčítání cyklistů pomocí automatického sčítače Eco-counter (v hodnotě 30.000 Kč).

Prostřednictvím největšího průzkumu tohoto druhu v ČR oslovujeme více jak 10.000 účastníků kampaně Do práce na kole, abychom si sami zvolili město, které je pro cyklisty nejpříjemnější. Mezi hodnocená města jsou zařazena jen ta, která jsou součástí kampaně Do práce na kole.

Dejte svému městu hlas!

Jak hodnotit?

U většiny otázek máte možnost zvolit na škále od jedné do šesti, přičemž jednička je nejlepší, šestka naopak nejhorší. Můžete samozřejmě zvolit i možnost, že na otázku odpovědět nedokážete, protože nemůžete danou problematiku posoudit.


CYKLOOPATŘENÍ - BRNO

dotazník jednotlivců ve městě Brno

Chybí vám na vaší cestě z domova do práce nějaká část dopravní infrastruktury, zásadně potřebná k tomu, aby se vám na kole jezdilo pohodlně, bezpečně a bez zbytečných překážek? Setkali jste se s absurdním dopravním řešením pro cyklisty v Brně? Pokud máte nápad jak situaci zlepšit, pošlete nám svůj podnět! Vyhraje ten, kdo nám pošle nejvýstižnější fotku s komentářem a návrhem řešení. Odměněny budou tři nejlepší návrhy na zlepšení z každého města (které tuto kategorii vypíše), které komise vyhodnotí jako nejpotřebnější. Podnět na zlepšení konkrétního místa je třeba zadat na webu skupiny Cyklisté sobě společně s fotografií a podrobným popisem současné nevyhovující situace. Nadace Partnerství ve spolupráci s dalšími brněnskými organizacemi se bude snažit aktivně prosazovat realizaci nejlepší navržených opatření.

Do soutěže se přihlásíte tím, že v registračním systému vyplníte odkaz (url) na váš podnět.

V případě, že chodíte, běháte, ... počítají se i podněty na webu Chodci sobě.

Cyklozaměstnavatel roku 2016

dotazník jednotlivců

Podrobná pravidla soutěže jsou uvedená na http://www.dopracenakole.cz/pravidla#cyklozamestna...

Cyklozaměstnavatel roku 2016 v Brně

dotazník jednotlivců ve městě Brno

Do soutěže se mohou zapojit i firmy, a to v kategorii Cyklozaměstnavatel roku. Přihlásit se může jakýkoliv zaměstnavatelský subjekt , a to prostřednictvím jednoho svého zaměstnance – buď tzv. „Koordinátora společnosti“, pokud ho společnost nemá, může firmu přihlásit zaměstnance společnosti. Přihlášení firmy proběhne zasláním odpovědí na dotazník Soutěž Cyklozaměstnavatel roku ve vašem soutěžním profilu. Dotazník hodnotí opatření, kterými zaměstnavatel podporuje své zaměstnance v dojížďce do práce na kole. Má-li soutěžící subjekt více poboček, případně objektů (lokalit), které jsou místem výkonu práce zaměstnanců, je každá taková pobočka nebo objekt v rámci soutěže hodnocena jako samostatný soutěžící subjekt.

Titul Cyklozaměstnavatel roku 2016 v Brně vyhrává ten soutěžící subjekt, který získá největší počet bodů v dotazníku „Cyklozaměstnavatel roku“ za opatření podporující „cyklodojížďku“ svých zaměstnanců.
První tři firmy, které v dotazníku dosáhnou nejvyššího počtu bodů, navštíví místní organizátor Do práce na kole a na základě zjištěné reálné úrovně cyklo-opatřeních v daném soutěžním subjektu vybere finálního vítěze.
Dotazník je třeba vyplnit nejpozději do 29. května 2016.

Jedním z kritérií kategorie Cyklozaměstnavatel roku je i otázka, zda soutěžící subjekt (firma) uspořádal v rámci Do práce na kole pro své zaměstnance vlastní vnitrofiremní soutěž.

Titul nemůže získat žádná z firem, které jsou oficiálním partnerem/sponzorem Do práce na kole 2016, ani vítězové kategorie v minulých ročnících.

Cyklozaměstnavatelé roku v Brně

 • 2015: FEI, s.r.o.
 • 2014: Thermoservis Transport
 • 2013: Y Soft Corporation
 • 2012: CB&I


Elegance na kole pro dámy - Brno

dotazník jednotlivců ve městě Brno pro ženy

Oblečte saka, smokingy, košile, šaty, sukně, kostýmky, halenky, prostě to nejvíc šik, co váš šatník ukrývá, sedněte na kolo, nechte se vyfotit a přihlaste se do soutěžní kategorie Elegance na kolech v Brně. Vítěz pánské a vítězka dámské kategorie si odnesou poukazy na sestřih v Salonu Davida Škaroupky!

ELEGANCE NA KOLE PRO PÁNY - BRNO

dotazník jednotlivců ve městě Brno pro muže

Oblečte saka, smokingy, košile, šaty, sukně, kostýmky, halenky, prostě to nejvíc šik, co váš šatník ukrývá, sedněte na kolo, nechte se vyfotit a přihlaste se do soutěžní kategorie Elegance na kolech v Brně. Vítěz pánské a vítězka dámské kategorie si odnesou poukazy na sestřih v Salonu Davida Škaroupky!

Kreativita - celostátní soutěž

dotazník jednotlivců

Podrobná pravidla soutěže jsou uvedená na http://www.dopracenakole.cz/pravidla

PRAVIDELNOST JEDNOTLIVCŮ - BRNO

soutěž na pravidelnost jednotlivců ve městě Brno pro cesty s prostředky Kolo, Pěšky

hlavní individuální kategorie

Jezděte na kole co nejpravidelněji a získejte hlavní cenu kampaně Do práce na kole - městské kolo od Cyklospecialit! Obecná pravidla pro tuto kategorii jsou stejná jako pro týmovou kategorii pravidelnosti. Jen s tím rozdílem, že soutěží jednotlivci a nikoliv týmy. Pokud bude více účastníků se stejným výsledkem, bude rozhodovat los, který proběhne v rámci slavnostního vyhlášení počátkem června (bude upřesněno) v Otevřené zahradě v Brně (Údolní 33).

Pravidelnost Shimano Z 2016

soutěž na pravidelnost jednotlivců pro ženy pro cesty s prostředky Kolo, Pěšky

Pravidelnost - šlapejte až do září

soutěž na pravidelnost týmů pro cesty s prostředky Kolo, Pěšky

Přehledová soutěž bez cen.

PRAVIDELNOST TÝMŮ - BRNO

soutěž na pravidelnost týmů ve městě Brno pro cesty s prostředky Kolo, Pěšky

Jezdíte vy a vaši kolegové do práce na kole skoro každý den? Pak máte možnost získat za svou píli krásné ceny. Losování cen proběhne na slavnostním vyhlášení počátkem června (datum bude upřesněno) v Brně v Otevřené zahradě. Z úspěšných týmů, které během května urazí minimálně 66 % cest na kole (nebo také běžci, chodci, bruslaři, skateboardisti, longboardisti a vozíčkáři), vylosujeme přibližně patnáct týmů, které si domů odnesou ceny. Vylosovaný tým svou cenu získá jen v případě, že bude mít na vyhlášení svého zástupce nebo pověřeného kolegu, který bude moci cenu převzít za ně.

 1. Vytvořte firemní tým a registrujte všechny jeho členy do 30. dubna 2016.
 2. Jeden firemní tým může mít 2 – 5 členů. Všichni členové by měli být zaměstnanci jedné pobočky stejné firmy. Pouze v případě, že ve vaší pobočce neseženete žádného kolegu, můžete sestavit tým s lidmi z jiné pobočky anebo dokonce z jiné firmy – pak můžete využít naší cykloseznamky. V jedné firmě může vzniknout libovolný počet týmů.
 3. Hlavní soutěž v dojíždění firemních týmů do práce na kole (elektrokole či koloběžce) se odehrává v pracovních dnech od 1. května do 31. května, včetně. Nově se do soutěže mohou zapojit i běžci, chodci, bruslaři, skateboardisti, longboardisti, vozíčkáři.
 4. Minimální trasa, kterou si mohou běžci, chodci a bruslaři do soutěže započítat, měří 1,5 km (v jednom směru).
 5. Do kategorie pravidelnost se započítávají i cesty, které jsou z části vykonávány jinými dopravními prostředky (vlak, tramvaj, autobus, auto).
 6. Každý/á člen/ka týmu zaznamenává na svém webovém profilu během soutěžního měsíce května, kdy jel/a do práce a z práce na kole.
 7. Zaznamenávat jízdy je možné vždy 7 dní nazpět (tedy např. v neděli můžete zapsat jízdy nejdéle za uplynulé pondělí, za předešlý týden již nikoli).
 8. Závěrečné losování hlavní ceny proběhne na vyhlašovacím večírku, který plánujeme na počátek června v Brně v Otevřené zahradě (Údolní 33). Vítěze vylosují zástupci Nadace Partnerství a partnerů brněnské kampaně Do práce na kole. Cenu vyhraje vylosovaný tým, který jezdil alespoň 66 % cest v průběhu celého května do práce na kole. Procenta se počítají jako průměr za celý tým.
 9. Abyste mohli dosáhnout 100% pravidelnosti, musí mít váš pracovní rozvrh minimálně 14 dní, tzn. máte možnost ujet na kole (koloběžce, pěšky, během, na bruslích, …) minimálně 28 jednosměrných jízd.
 10. Pokud pracujete o víkendech, je možné si tyto jízdy do soutěže započítat. Víkendový cyklovýlet si do soutěže ovšem nezapočítávejte :-)
 11. Člen/ka týmu může kdykoliv na vlastní žádost z týmu vystoupit. Rozhodnutí je nezvratné, nelze se do týmu vrátit. V průběhu soutěže nelze být nahrazen jinou osobou. Zůstane-li v týmu pouze 1 soutěžící, bude přeřazen do soutěžní kategorie jednotlivců.

Do začátku kampaně mohou pravidla doznat menších změn.

VÝKONNOST - BRNO

soutěž na vzdálenost jednotlivců ve městě Brno pro cesty s prostředky Kolo, Pěšky

Bydlíte daleko od práce a najedete (nachodíte, naběháte) při svých cestách dlouhou štreku? Pak můžete vyhrát cenu za nejvýkonnějšího jezdce v Brně. Na rozdíl od předchozí kategorie se zde cení najetá vzdálenost v kilometrech. Tak do toho šlápněte a vyhrajte některou z krásných cen.

Vítěz této kategorie bude vyhlášen na závěrečném večírku 9. června v Otevřené zahradě v Brně. Do této soutěžní kategorie je (stejně jako ke kategorii Pravidelnost) automaticky přihlášen každý účastník Do práce na kole. Při zaznamenávání vašich cest si můžete zaznamenat buď pokaždé jiný počet kilometrů, podle toho, kolik zrovna ujedete (ujdete, uběhnete), anebo se vám automaticky zaznamenává ten počet kilometrů, který jste si předvyplnili jako vaši typickou vzdálenost z domova do práce.

V případě, že se do práce dostáváte kombinovanou dopravou (autobus, vlak, auto), uvádějte vždy pouze vzdálenost, kterou překonáváte na kole (elektrokole, koloběžce, během, pěšky, na bruslích, …).

Výkonnost Celorepubliková 2016

soutěž na vzdálenost jednotlivců pro cesty s prostředky Kolo, Pěšky

Tato soutěž nebude pravděpodobně nijak odměňována, vypisujeme ji na vyžádání, aby si účastníci mohli poměřovat, jak jsou na tom s výkonností v rámci republiky.

Možná Vám to připadá zvláštní, ale výkonnostní soutěže pro nás nejsou prioritní, chceme hlavně aby co nejvíce cest bylo vykonáno bezmotorovou dopravou, ať už je jejich délka jakákoliv.

Do této soutěžní kategorie je (stejně jako ke

kategorii Pravidelnost) automaticky přihlášen každý účastník Do práce

na kole. Při zaznamenávání vašich cest si můžete zaznamenat buď

pokaždé jiný počet kilometrů, podle toho, kolik zrovna ujedete (ujdete,

uběhnete), anebo se vám automaticky zaznamenává ten počet kilometrů,

který jste si předvyplnili jako vaši typickou vzdálenost z domova do

práce. Pokud do práce jdete či běžíte, musíte (stejně jako v kategorii

Pravidelnost) ujít či uběhnout minimálně 1,5 km v jednom směru, aby Vám

byla cesta započítána.V případě, že se do práce dostáváte kombinovanou dopravou (autobus,

vlak, auto), uvádějte vždy pouze vzdálenost, kterou překonáváte na kole

(elektrokole, koloběžce, během, pěšky, na bruslích, …).

Výkonnost - šlapejte až do září

soutěž na vzdálenost jednotlivců pro cesty s prostředky Kolo, Pěšky

Přehledová soutěž bez cen.

ZONER SOFTWARE KREATIVNÍ KATEGORIE V BRNĚ

dotazník týmů ve městě Brno

Inspiruje vás jízda na kole k tvůrčí činnosti? Pochlubte se nám s vašimi postřehy a nápady z průběhu soutěže. Zapojte se do kreativní soutěže a napište nám báseň, vytvořte fotoalbum, nakreslete komiks, natočte legrační video nebo složte a zapějte píseň, fantazii se meze nekladou. Příspěvky budou hodnoceny jak za celou republiku, tak i samostatně za Brno.

„Nejlepší tři výtvory ohodnotí komise a členové vítězných týmů získají licence na skvělý český program pro správu a úpravu fotografií – Zoner Photo Studio 18.“

Nezávislá porota, jejíž součástí bude i zástupce partnera ZONER software, bude hodnotit především vtip, originalitu příspěvku, kvalitu zpracování, ale i myšlenku související s tématem soutěže. Do kreativní kategorie se přihlásíte nahráním soutěžního příspěvku v registračním systému (nejpozději do 31. května 2016). Nemělo by jít o profesionální dokumentaci vyrobenou na zakázku od externí společnosti, ale naopak o co „nejlidštější“ produkt samotných soutěžících. Soutěžní příspěvky budou v průběhu soutěže zveřejňovány na webových stránkách kampaně a na facebooku. Příspěvky mohou být zveřejněny na webu Do práce na kole, Auto*Matu nebo Nadace Partnerství a mohou být použity v propagačních materiálech soutěže.